ANTIOXAN OBSAHUJE EXTRAKT Z HROZNOVÝCH JADIEROK (VITIS VINIFERA)

Extrakt z hroznových jadierok obsahuje cenné účinné látky, najmä polyfenoly (proantokyanidíny, resveratrol), ktoré neutralizujú “voľné radikály” vďaka svojmu silnému antioxidačnému účinku.

Extrakt z hroznových jadierok sa odporúča nielen pre jeho antioxidačnú silu pre tých, ktorí sú počas svojho každodenného života pod silným stresom, ale aj preto, že majú tzv. „Antioxidant“ adaptogénne účinky. Adaptogény sú prírodné látky, ktoré bez vedľajších účinkov zvyšujú odolnosť tela voči stresu v dôsledku ich účinkov na nadobličky.

Extrakt z hroznových jadierok zvyšuje obranyschopnosť tela proti stresu, pomáha znižovať existujúci stres, zvyšuje odolnosť tela voči emocionálnemu stresu a zlepšuje duševný výkon.

Je klinicky dokázané, že extrakt z hroznových jadierok pomáha udržiavať zdravie kardiovaskulárneho systému a má priaznivý vplyv na krvný tlak.

Štúdie na Kalifornskej univerzite v Los Angeles (Kalifornská univerzita v Los Angeles) ukázali, že extrakt z hroznových jadierok má priaznivý vplyv na ľudí s metabolickým syndrómom (hypertenzia, abdominálna obezita – vnútorná obezita, zvýšená hladina tukov v krvi, cholesterol a zvýšená hladina cukru v krvi).

Extrakt z hroznových jadierok pomáha optimalizovať krvný obeh, znižuje pocit „ťažkých nôh“ a preto môže pomôcť tým, ktorí trpia kŕčovými žilami alebo problémami s diabetickou nohou.

Extrakt z hroznových jadierok obsahuje veľa výživných látok a vitamínov:
– vysoké množstvo vitamínu E, vápnika a draslíka;
– antioxidanty;
– mastné kyseliny;
– proteín;
– flavonoidy;
– taníny;

Extrakt z hroznových jadierok obsahuje uhľohydráty, preto ho môžete užívať počas diéty. V dôsledku prítomnosti takéhoto komplexu prospešných látok sa extrakt z hroznových jadierok používa v medicíne.

Extrakt z hroznových jadierok má nasledujúce prospešné vlastnosti:
– zlepšenie prísunu krvi a posilnenie krvných ciev;
– zvýšená citlivosť sietnice;
– zníženie hladiny cholesterolu v krvi;
– zvýšenie imunity;
– prevencia krvných zrazenín v cievach;
– spomalenie starnutia;

Extrakt z hroznových jadierok je vhodný pre športovcov – vďaka bielkovinám sú svaly dobre tvarované. Fytohormóny stimulujú reprodukčnú funkciu u žien.

Extrakt z hroznových jadierok sa používa na prevenciu Alzheimerovej choroby a Parkinsonovej choroby.

Extrakt z hroznových jadierok má schopnosť neutralizovať toxíny (nikotín, alkohol).

Extrakt z hroznových jadierok má silné regeneračné schopnosti a používa sa na ošetrenie rán a na obnovenie zraku. U ľudí, ktorí psychicky pracujú a veľa sedia pri počítači, sa schopnosť vizuálnych orgánov prenášať obrázok postupne zhoršuje. Pridaním extraktu do jedla sa zlepšia všetky funkcie.

Vedci preukázali výhody pravidelného užívania extraktu z hroznových jadierok pre organizmus. Platí to najmä pre ľudí, ktorých práca súvisí s rádioaktívnym žiarením. Komplex látok odstraňuje z tela všetky škodlivé zložky a obnovuje imunitný systém.


KONTRAINDIKÁCIE:
– problémy s tráviacim traktom, krvnými cievami;
– obličkové kamene;
– tvorba plynu;
– bolesť zubov (pri žuvaní);
– individuálna intolerancia alebo alergická reakcia;
– tehotenstvo, dojčenie;ZAUJÍMAVÉ FAKTY O EXTRAKTE Z HROZNOVÝCH JADIEROK

extrakt z hroznových jadierok obsahuje veľké množstvo stopových prvkov: vápnik, horčík, železo, sodík a draslík, ako aj vitamíny: retinol, pyridoxín, kyselina nikotínová, kyselina askorbová, riboflavín, vitamín K, kyselina listová, tokoferol a kyselina pantoténová. Celý vitamínový a minerálny komplex je nevyhnutný na udržanie imunity a zdravia ľudí.