REVITAZELLEN obsahuje prášok z riasy Spirulina

Zelená riasa Spirulina má pozitívny vplyv na takmer všetky telesné funkcie. Podľa štúdie publikovanej v časopise Journal of Nutraceutical Functional Medical Foods v roku 2001, Spirulina môže byť užitočná pre ľudí s respiračnými problémami, ako sú astma alebo alergická rinitída. MUDr. Yoshito Yamazaki, profesor na Univerzite medicíny a zubného lekárstva na University of Texas, tvrdí v klinickej správe, že Spirulina má priaznivý vplyv na určité očné ochorenia, ako je napríklad rozvoj šedého zákalu.

Diabetes 2. typu sa v západnom svete šíri ako epidémia. Zvyčajne sa vyskytuje nielen samostatne, ale aj typicky s takzvaným „metabolickým syndrómom“, vrátane obezity, hypertenzie a prevráteného cholesterolu. Spirulina má nasledujúce priaznivé účinky na diabetes:

Znižuje systémový zápal (inzulínová rezistencia s nízkym systémovým zápalom).

Má priaznivý vplyv na profil lipidov v krvi, znižuje hladiny triglyceridov v sére a zvyšuje ochranný cholesterol, hladiny HDL a znižuje hladinu cholesterolu, LDL.

Mnohé japonské štúdie ukázali, že zelená riasa Spirulina môže byť tiež použitá ako profylaxia a liečba tukovej pečene a cirhózy. Už len za jeden mesiac užívania zelenej riasy Spirulina boli zjavne pozitívne účinky. Po troch mesiacoch bol hlásený normálny stav.

Podľa ďalšej štúdie boli porovnávané tri rastliny bohaté na antioxidanty (brusnica, špenát a spirulina) na neuroprotektívne účinky. Zelená riasa Spirulina sa ukázala ako najúčinnejšia, pravdepodobne vďaka svojej väzbovej schopnosti „voľných radikálov“ a protizápalovému účinku.

Zelená riasa Spirulina má nasledujúce pozitívne vlastnosti:

znižuje adhéziu krvných doštičiek, čo tiež znižuje riziko tromboembólie a mozgovej príhody;

posilňuje imunitný systém, prispieva k tvorbe nových imunitných buniek;

zvyšuje hladinu hemoglobínu v krvi;

aktivuje činnosť mozgu;

normalizuje stav kardiovaskulárneho a nervového systému;.

zvyšuje vytrvalosť a bojuje proti únave;

čistí telo od toxínov;

znižuje hladinu cholesterolu v krvi a stabilizuje obsah cukru;

normalizuje krvný tlak;

pomáha rýchlo sa zotaviť po operácii a vážnych ochoreniach;

pomáha pri znižovaní potencie a dokonca aj pri úplnej impotencii;

pomáha k tomu, aby bola pokožka hladšia, krajšia a pružnejšia;

pomáha zbaviť sa prvých vrások;

pomáha odstraňovať tmavé kruhy pod očami;

pomáha pri rozširovaní kapilár a žíl;

pomáha spevňovať nechty a vlasy;


KONTRAINDIKÁCIE
– individuálna intolerancia
– v prípade zhoršenia chorôb gastrointestinálneho traktu: gastritída, cholecystitída, pankreatitída atď.
– pri chronických ochoreniach obličiek a hypertenziiZAUJÍMAVÉ FAKTY O ZELENEJ RIASE SPIRULINA:

Zelená riasa Spirulina láme rekordy v dlhovekosti a vytrvalosti. Genetické mutácie, žiarenie, pesticídy – na tieto riasy nemali žiaden vplyv, ich štruktúra sa zachovala v pôvodnej podobe. Z prehistorického obdobia dosiahla našich dní v pôvodnej podobe. Toto je ekologický čistý produkt.

Dnes existujú na celom svete iba tri jazerá, v ktorých spirulina rastie v prírodných podmienkach, bez akejkoľvek ľudskej pomoci. Jazerá sa nachádzajú v Číne. Teraz začali v mnohých krajinách pestovať na farmách zelené riasy Spirulina

Vedci odhadujú, že 1 gram zelenej riasy Spirulina obsahuje toľko živín ako 1 kg rastlinného sortimentu.

Mnohí mylne považujú Spirulinu za morskú riasu, je to však sladkovodná rastlina. Je pravda, že zďaleka nerastie všade: vyžaduje zásadité prostredie a špeciálnu mikroklímu.