POZOR! Môže sa to týkať každého

Žijete aktívnym životom, športujete, cítite sa zdravý a všetko vyzerá byť v poriadku. O prostate viete málo, alebo vôbec nič a myslíte si, že sa to týka len starých pánov. A to je chyba! Problémy s prostatou sú už bežnou chorobou aj u mužov po štyridsiatke (25-30%) a po päťdesiatke (50%). Bohužiaľ, problémy s prostatou majú len zriedkavo prejavy v počiatocnom štádiu a keď už začínajú byť cititeľné, už to môže byť poriadne bolestivé aj poriadne neprijemné a može to mať veľmi zlé až fatálne následky.

Problémy s prostatou môžeme rozdeliť na 3 skupiny:

• zápalová choroba prostaty (prostatitída)
• benígna hyperplázia prostaty (nezhubné zväčšenie prostaty)
• rakovina (karcinóm) prostaty

Prostatitída (zápal prostaty) a príznaky zväčšenej prostaty:

– bolesti a ťažkosti pri močení;
– slabší prúd moču;
– prerušované močenie;
– pocit pálenia pri močení;
– nemožnosť vymočiť sa;
– krvácanie do moču alebo ejakulátu;
– sexuálne dysfunkcie;

Problémy s prostatou a s ním spojené sexuálne dysfunkcie u muža neovplyvňujú ibasexuálny život muža samotného, ale aj sexuálny život jeho partnerky.

Preto by si ženy mali všímať náznaky problémov s prostatou u svojho partnera.

Príznaky, ktoré by si žena mala všímať u svojho partnera:

– časté nočné močenie;
– cititeľné a trvalé oslabenie erekcie;
– nechuť, alebo neochota súložiť;
– nezvyčajne rýchla ejakulácia;

Keď má Váš partner tieto príznaky, treba konať a pomôcť nielen jemu, ale aj sebe!

BENÍGNA HYPERPLÁZIA PROSTATY (nezhubné zväčšenie prostaty), spôsobuje ťažkosti s močením, pretože zväčšená prostata stláča močovú trubicu. Keďže sa močový mechúr nemôže správne vylučovať, nutkanie na močenie sa stáva častejším, čo je obzvlášť nepríjemné v noci, pretože pacient nemôže pohodlne spať.

Ak nezhubné zväčšenie prostaty nie je včas rozpoznané a nie je primerane liečené, môže dôjsť k chronickému zápalu močového mechúra (v dôsledku zablokovaného moču sa v ňom môžu premnožiť baktérie) a neskôr dokonca môže viesť k rakovine prostaty, ktorá sa veľmi tažko lieči a vo väčšine prípadov vedie až k smrti.

URČITE SA ŽIADNY MUŽ NECHCE DOSTAŤ AŽ SEM

Zachovanie zdravia prostaty bolo vždy dôležitou témou u ľudí aplikujúcich byliny. Na celom svete sa používali a používajú dodnes bylinky, ktoré majú priaznivý vplyv na zdravie prostaty, močového mechúra a močového traktu.

Aktívne zložky kapsuly PROSTATARK boli vybrané na podporu udržania zdravia prostaty a močových ciest a na zabezpečenie lepšej kvality života.