REVITAZELLEN obsahuje extrakt z listov Ginkgo biloba.

Extrakt z listov Ginkgo biloba obsahuje silné prírodné antioxidanty, flavonoidy a terpény, vrátane zlúčeniny nazývanej ginkozid. Hlavnou úlohou flavonoidov je neutralizovať „voľné radikály“, zatiaľ čo terpény zabraňujú zrážaniu krvi, a tým výrazne zlepšujú krvný obeh v kapilárach mozgu.

Existuje tiež niekoľko farmaceutických výrobkov na zlepšenie cirkulácie krvi v mozgu, ktoré obsahujú extrakt z listov Ginkgo biloba. Farmakologické pokusy potvrdili významné zlepšenie stavu pacientov so závratmi, poruchami sluchu, hučaním v ušiach alebo nepohodlím, ako aj zlepšenie pamäti a pozornosti pri podávaní správneho množstva extraktu z listov Ginkgo biloba.

Extrakt z listov Ginkgo biloba účinne znižuje hladinu cholesterolu v krvi a zabraňuje vzniku krvných zrazenín.

Extrakt z listov Ginkgo biloba pomáha pri tvorbe adrenalínu, vďaka čomu zmierňuje príznaky depresie. Pri pravidelnom používaní zlepšuje spánok, zmierňuje bolesti hlavy a zhoršenie zraku súvisiace s vekom.

Extrakt z listov Ginkgo biloba spomaľuje bronchiálnu obštrukciu astmatikov a alergikov. Eliminuje hlavné príznaky žilovej nedostatočnosti a zvyšuje tonus krvných ciev, čím zmierňuje príznaky hypoxie.

Extrakt z listov Ginkgo biloba zlepšuje stav pokožky, pretože pod jeho vplyvom sa obnoví štruktúra spojivového tkaniva, výrazne sa zníži rýchlosť starnutia kože, zosvetlia sa pigmentové škvrny a vyrovná sa farba epidermy.

Extrakt z listov Ginkgo biloba podľa farmakologických štúdií výrazne zlepšuje stav pacientov so závratmi, poruchami sluchu, hučaním v ušiach a celkovým nepohodlím, ako aj zlepšuje pamäť a pozornosť.

Extrakt z listov Ginkgo biloba má pozitívny účinok pri liečbe zúžených tepien dolných končatín, znižuje zápal krvných ciev spôsobený fajčením.

Extrakt z listov Ginkgo biloba má pozitívny vplyv na liečbu diabetických vredov a problémov súvisiacich s vekom spojených s poruchou krvného obehu v mozgu, má významný pozitívny účinok pri Alzheimerovej chorobe.

Extrakt z listov Ginkgo biloba používa sa na liečbu diabetických vredov nôh alebo cerebrovaskulárnych porúch súvisiacich s vekom.


ZAUJÍMAVÉ FAKTY O GINKGO BILOBA:

Ginkgo biloba – reliktná rastlina, jediný zostávajúci zástupca triedy Ginkgo. Ginkgo biloba je „živá fosília“, ktorej história má najmenej 270 miliónov rokov.

Dnes je ginkgo biloba, podobne ako ženšen, bežne používané v klasickej čínskej medicíne

Ginkgo biloba je jediný živý organizmus, ktorý sa dokázal vzkriesiť po atómovej bombe explodovanej v Hirošime.

Životnosť takéhoto stromu môže prekročiť 1000 rokov. V chrámoch nachádzajúcich sa v Japonsku nájdete stromy, vek ktorých je viac ako 4 000 rokov a ich výška – 30 m.

Ginkgo biloba sa používa aj v modernej medicíne na predĺženie aktívneho života

Strom Ginkgo Biloba je strom-liečiteľ. Obsahuje viac ako 40 biologicky aktívnych látok a niektoré sa nachádzajú iba v tejto rastline. listy rastliny majú liečivé vlastnosti.