REVITAZELLEN obsahuje extrakt z koreňa Sibírskeho ženšenu (Eleutherococcus senticosus).

Sibírsky ženšen rastie na Ďalekom východe v Rusku, v Kórei, Japonsku a severovýchodnej Číne.

Sibírsky ženšen zvyšuje schopnosť organizmu účinne bojovať s infekciami, zvyšuje účinnosť a vytrvalosť. Podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, posilňuje imunitný systém a zvyšuje pocit energie. Podporuje normálny prietok krvi, podporuje duševnú aktivitu a fyzickú silu a zlepšuje koncentráciu.

Sibírsky ženšen má dlhodobý účinok na fungovanie nervového systému, stimuluje činnosť mozgu a umožňuje dlhodobú silu.

Sibírsky ženšen sa úspešne používa pri prepracovanosti, hypotenzii, vegetatívnej neuróze a pri problémoch s metabolizmom.

Sibírsky ženšen sa úspešne používa na problémy s menštruačným cyklom, ako aj na patologické prejavy menopauzy.

Sibírsky ženšen sa úspešne používa na rozšírenie periférnych ciev, úpravu hladiny cukru a bielkovín v krvi. Bielkoviny zase obnovujú poškodené tkanivo, v dôsledku chirurgického zákroku.

Sibírsky ženšen sa úspešne používa pri očných chorobách: výťažky z Eleuterokokov eliminujú príznaky zápalových procesov a majú pozitívny vplyv na ostrosť zraku.

Sibírsky ženšen sa úspešne používa pri narušení funkcií reprodukčného systému. U žien aj mužov došlo k výraznému zvýšeniu sexuálnej túžby a zlepšeniu potencie.

Sibírsky ženšen má všeobecné tonizujúce a adaptogénne účinky, zvyšuje celkovú odolnosť organizmu.

Sibírsky ženšen má stimulačný účinok na centrálny nervový systém, odstraňuje únavu a podráždenosť.

Sibírsky ženšen obnovuje a zlepšuje fyzickú a duševnú výkonnosť, chráni pred nepriaznivými okolitými faktormi.

Sibírsky ženšen sa používa na asténiu, neurasténiu, rekonvalescenciu (po somatických a infekčných chorobách), arteriálnu hypotenziu, duševnú a fyzickú únavu.

Sibírsky ženšen normalizuje činnosť takmer všetkých systémov ľudského tela, zlepšuje pohodu a prispieva k zdravej dlhovekosti.

Odborníci jednoznačne uznávajú posilňujúci a tonizujúci účinok sibírskeho ženšenu na organizmus. Užívanie sibírskeho ženšenu má históriu 2000 rokov a pri vhodných dávkach neboli pozorované žiadne závažné vedľajšie účinky. Užívanie odporúčaného množstva ženšenu je bezpečné. Pri užívaní ženšenu sa má vyhnúť užívaniu kofeínu, pretože môže spôsobiť žalúdočné a črevné problémy a zvýšenie krvného tlaku.

SIBÍRSKY ŽENŠEN JE PRÍSNE KONTRAINDIKOVANÝ PRE TEHOTNÉ A DOJČIACE MATKY.

ZAUJÍMAVÉ FAKTY O SIBÍRSKOM ŽENŠENE:

Podľa jednej z povestí sa ženšen objavil na mieste úderu blesku, v priehľadnom horskom toku a absorboval silu „nebeského ohňa“. Stovky vedcov sa pokúsili odhaliť tajomstvo zázračného koreňa. K dnešnému dňu bolo publikovaných 5 000 vedeckých článkov o ženšene.

Podľa jednej z povestí sa ženšen objavil na mieste úderu blesku, v priehľadnom horskom toku a absorboval silu „nebeského ohňa“.

Stovky vedcov sa pokúsili odhaliť tajomstvo zázračného koreňa. K dnešnému dňu bolo publikovaných 5 000 vedeckých článkov o ženšene.

Ak sa doslovne preloží z čínskeho slova „ženšen“, získa sa „koreň človeka“. Je to všetko o nápadnej podobnosti podzemku rastliny s ľudským telom. Navyše, čím viac tvar koreňa vyzerá ako ľudská postava, tým drahší bude exemplár.

Ženšen je v mnohých ázijských krajinách známy ako „kráľ rastlín“.

Divoký orientálny ženšen je dnes mimoriadne vzácny a jeho cena môže byť viac ako 75 000 dolárov za kg.

Koreň divokého ženšenu sa zvyšuje iba o 1 gram ročne! Za nepriaznivých podmienok môže ženšen upadnúť do spiaceho stavu – do obdobia, keď sú pozastavené všetky procesy a nedochádza k viditeľnému rastu a zvyšovaniu hmoty koreňa. Keď koreň upadne do spiaceho stavu (hibernácie) alebo, ako sa hovorí, „ide do zeme“ všetky procesy sú pozastavené a nedochádza k viditeľnému rastu a zvyšovaniu hmoty koreňov. Čo si myslíte, koľko rokov je ženšen schopný spať? Viac ako 20!

Hmotnosť najväčších koreňov ženšenu, aké sa kedy našli, bola 400 – 600 g. Je ľahké vypočítať, že títo storočníci sú starší ako 400 rokov! V roku 1905, počas výstavby Sučanskej železnice v Rusku, bol nájdený exemplár s hmotnosťou 600 gramov a 200 rokov starý!

Korene divokého ženšenu sa môžu používať, keď dosiahnu 30 rokov.

Korene pestovaného ženšenu dosahujú maximálne užitočné vlastnosti od veku 6 rokov, pretože sa vytvárajú najpriaznivejšie podmienky na ich pestovanie.