VITAL FORTE OBSAHUJE EXTRAKT Z HROZNOVÝCH JADIEROK (VITIS VINIFERA)

Extrakt z hroznových jadierok obsahuje cenné účinné látky, najmä polyfenoly (proantokyanidíny, resveratrol), ktoré neutralizujú “voľné radikály” vďaka svojmu silnému antioxidačnému účinku.

Extrakt z hroznových jadierok sa odporúča nielen pre jeho antioxidačnú silu pre tých, ktorí sú počas svojho každodenného života pod silným stresom, ale aj preto, že majú tzv. „Antioxidant“ adaptogénne účinky. Adaptogény sú prírodné látky, ktoré bez vedľajších účinkov zvyšujú odolnosť tela voči stresu v dôsledku ich účinkov na nadobličky.

Extrakt z hroznových jadierok zvyšuje obranyschopnosť tela proti stresu, pomáha znižovať existujúci stres, zvyšuje odolnosť tela voči emocionálnemu stresu a zlepšuje duševný výkon.

Je klinicky dokázané, že extrakt z hroznových jadierok pomáha udržiavať zdravie kardiovaskulárneho systému a má priaznivý vplyv na krvný tlak.

Štúdie na Kalifornskej univerzite v Los Angeles (Kalifornská univerzita v Los Angeles) ukázali, že extrakt z hroznových jadierok má priaznivý vplyv na ľudí s metabolickým syndrómom (hypertenzia, abdominálna obezita – vnútorná obezita, zvýšená hladina tukov v krvi, cholesterol a zvýšená hladina cukru v krvi).

Extrakt z hroznových jadierok pomáha optimalizovať krvný obeh, znižuje pocit „ťažkých nôh“ a preto môže pomôcť tým, ktorí trpia kŕčovými žilami alebo problémami s diabetickou nohou.


ZAUJÍMAVÉ FAKTY O EXTRAKTE Z HROZNOVÝCH JADIEROK

Extrakt z hroznových jadierok obsahuje veľké množstvo stopových prvkov: vápnik, horčík, železo, sodík a draslík, ako aj vitamíny: retinol, pyridoxín, kyselina nikotínová, kyselina askorbová, riboflavín, vitamín K, kyselina listová, tokoferol a kyselina pantoténová. Celý vitamínový a minerálny komplex je nevyhnutný na udržanie imunity a zdravia ľudí.