ANTIOXAN & REVITAZELLEN

nielen mladí sa môžu cítiť mlado

výživový doplnok

antioxan

Fungovanie ľudského tela, podobne ako všetkých živých organizmov, sa uskutočňuje prostredníctvom série biochemických reakcií. Biochemické reakcie sa na rozdiel od normálnych chemických reakcií vykonávajú pri prísne kontrolovaných teplotách a tlakoch (v ľudskom tele sú to 36,5 – 37,0 stupňov Celzia a atmosférický tlak 1 atm). Za týchto okolností je dôležitá úloha “katalyzátorov” v našom tele, enzýmov, ktoré umožňujú, aby sa biochemické reakcie vyskytovali v takých teplotných a tlakových podmienkach. Avšak enzymatické biochemické reakcie často produkujú vedľajšie produkty. Tieto takzvané “voľné radikály” sú chemické zlúčeniny, ktoré obsahujú voľné elektróny na vonkajšom elektrónovom obale svojich molekúl a preto majú extrémne silné oxidačné vlastnosti. V dôsledku toho môžu poškodiť bunkové genetické informácie a zložky buniek a tkanív. Mnohí odborníci sa domnievajú, že väčšina rakovinových ochorení je spôsobená “voľnými radikálmi”.

Existujú látky (chemické alebo prírodné), ktoré majú redukčné vlastnosti, tzv. “antioxidačné” vlastnosti. Tieto látky, ak sú konzumované v správnom množstve, sú schopné redukovať oxidačný účinok “voľných radikálov” a prípadne im úplne zabránia poškodzovať bunky a tkanivá.

Účinné látky ANTIOXANU boli vybrané tak, aby spĺňali túto výzvu tým, že majú silný antioxidačný účinok. Vitamín C (kyselina L-askorbová) je jedným z najznámejších a najsilnejších prírodných antioxidantov. Maďarský vedec Albert Szentgyörgyi získal v roku 1935 Nobelovu cenu za jeho objav a objasnenie jeho účinkov v tele. Vitamín C účinne neutralizuje „voľné radikály“ a tiež posilňuje imunitný systém. Pomáha udržiavať normálny stav ciev, prispieva k normálnym metabolickým procesom produkujúcim energiu a normálnemu fungovaniu nervového systému. Prispieva k zníženiu únavy a vyčerpanosti a pomáha vstrebávať železo potrebné na tvorbu krvi (hematopoézu) z našej stravy.

Selén je tiež veľmi dôležitým minerálnym antioxidantom. Prispieva k ochrane buniek pred antioxidačným stresom, posilňuje imunitný systém a prispieva k normálnemu fungovaniu štítnej žľazy, čo je dôležitá podmienka pre správne zásobovanie organizmu energiou.

Koenzým Q10 je takzvaná molekula akceptora elektrónov, ktorá zohráva ústrednú úlohu v procesoch tvorby energie v tele, nazývaných terminálna oxidácia. Vďaka svojim silným antioxidačným vlastnostiam hrá dôležitú úlohu pri neutralizácii “voľných radikálov” produkovaných výrobou energie.

V prírode existujú rastliny, ktoré obsahujú vysoké hladiny antioxidačných zlúčenín nazývaných polyfenoly. Je to zberný názov, ktorý obsahuje mnoho antioxidačných účinných látok. Napríklad v ANTIOXANE nachádzajúci sa extrakt z hroznových semien Réva vinná (Vitis vinifera) obsahuje proanthocyanidín a zlúčeninu nazývanú resveratrol, ktorá sa ukázala ako užitočná pri kontrole “voľných radikálov” na základe mnohých vedeckých štúdií. Anthokyanidíny nachádzajúce sa v Brusnici veľkoplodej (Vaccinium macrocarpon) sú tiež dobrými antioxidačnými zlúčeninami.

Ďalšou dôležitou zložkou ANTIOXANU je rastlina nazývaná „Zlatý koreň” Rozchodnica ružová (Rhodiola rosea). Táto rastlina, ktorá sa nachádza v ťažko prístupných horách Severnej Číny a Južnej Sibíri (nachádzajúcich sa len tu vo svete) a u bývalých čínskych cisárov, bola natoľko cenená pre svoju liečivú moc, že hmotnosť zozbieraných korienkov vyvažovali zlatom . Odtiaľto pochádza  názov rastliny.

„Zlatý koreň” je tzv. adaptogénna bylina, čo znamená:

 • zaručené, že je netoxický pre naše telo,
 • má trvalý normalizačný účinok na psychologické funkcie jednotlivca,
 • normalizuje telesné funkcie bez ohľadu na existujúce patologické stavy, to znamená, že je schopný „rozpoznať“ nedostatočné procesy v tele a „nasmerovať“ ich na správnu cestu.

V bývalom Sovietskom zväze, v meste Ural v Tomsku, sa tajný výskumný ústav zaoberal výskumom a účinkami „Zlatého koreňa”. Vtedajší sovietski stranícki vodcovia, ktorí neboli len mladí, mali vďaka priaznivým účinkom Zlatých koreňov omnoho lepší fyzický a duševný stav ako ich rovesníci. Na základe viac ako 30 rokov výskumu sa po nespočetných  klinických štúdiách zistilo, že „Zlatý koreň”:

 • má silný antistresový účinok
 • kontroluje srdcovú frekvenciu
 • chráni srdce pred škodlivými účinkami
 • posilňuje imunitný systém
 • zlepšuje účinnosť rozpoznávania imunitného systému “cudzieho tela” (zničenie počiatočných rakovinových ohnísk)
 • zlepšuje fyzický výkon
 • zlepšuje mentálne funkcie (učenie, myslenie)
 • harmonizuje sexuálne funkcie u oboch pohlaví
 • reguluje hladinu cukru v krvi
 • chráni pečeň
 • silný antioxidant
 • zabraňuje nástupu starnutia a ochorení

Nie je náhoda, že v oblastiach Južnej Sibíri, kde ľudia pravidelne konzumujú čaj z Rhodioly, je prevalencia (prevaha) ľudí starších ako 100 rokov oveľa vyššia ako v iných častiach sveta.

Ďalšou dôležitou rastlinnou zložkou ANTIOXANU je extrakt z listov Ginkgo biloba.  Je to takzvaná “živá fosília”, ktorá už žila na Zemi pred 270 miliónmi rokov, v čase, keď Zem bola obývaná dinosaurami. Jeho extrakt obsahuje silné prírodné antioxidanty, flavonoidy a terpény a obsahuje látku ginkoside. Hlavnou úlohou flavonoidov je neutralizovať „voľné radikály“, zatiaľ čo terpény zabraňujú zrážaniu krvi a tým významne zlepšujú cirkuláciu krvi v kapilárach mozgu. Podľa farmakologických pokusov významne zlepšili stav pacientov so závratmi, poruchami sluchu, hučaním v ušiach a celkovým nepohodlím, ako aj zlepšili pamäť a pozornosť. Ginkgo extrakt môže byť vhodný na ošetrenie zúžených tepien dolných končatín, alebo na zníženie zápalov ciev spôsobených fajčením, liečbu diabetického vredu, alebo vekom prichádzajúcich problémov s poruchami cirkulácie krvi v mozgu, na zmiernenie symptómov a na potlačenie Alzheimerovej choroby.  ANTIOXAN obsahuje aj extrakt indického pôvodu z ovocia Garcinia mangostana. Okrem silných antioxidačných polyfenylov obsahuje aj HCA (kyselina hydroxy-citrónová), ktorá ďalej posilňuje antioxidačný účinok polyfenolov.

výživový doplnok

revitazellen

Bunky ľudského tela potrebujú energiu na fungovanie. Ak má naše telo výživu a energiu, cítime sa dobre a náš imunitný systém funguje dobre, takže je menej pravdepodobné, že budeme chorí. Správne fungovanie imunitného systému je obzvlášť dôležité v zimných a jarných mesiacoch, kedy je výskyt rôznych infekčných ochorení (rinitídy, chrípky) častejší.

Tradičná čínska medicína (TCM) už dlho používa Ázijský ženšeň (Panax ginseng) a Sibírsky ženšen (Eleutherococcus senticosus) na zvýšenie energetickej hladiny organizmu. Hoci tieto dve rastliny nesúvisia, ich účinok je veľmi podobný. Ženšen sibírsky, ktorý je jednou z hlavných zložiek kapsuly REVITAZELLEN, má dlhodobý účinok na fungovanie nervového systému, stimuluje činnosť mozgu a umožňuje dlhodobú silu. Počas vojny ho pravidelne  používali čínski vojaci na dosiahnutie trvalého dobrého výkonu a čínski študenti ho pravidelne konzumovali hlavne počas skúšok. Podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, posilňuje imunitný systém a ich užívateľ sa cíti  energickejší. Prispieva k normálnemu prekrveniu, čím sa udržiava správna duševná a fyzická sila a koncentrácia.

Odborníci jednoznačne uznávajú posilňujúci účinok ženšenu na organizmus, tonizačné účinky. Užívanie ženšenu má históriu 2000 rokov a pri vhodných dávkach neboli pozorované žiadne závažné vedľajšie účinky. Užívanie odporúčaného množstva ženšenu je bezpečné. Pri užívaní ženšenu sa má vyhnúť užívaniu kofeínu, pretože môže spôsobiť žalúdočné a črevné problémy a zvýšenie krvného tlaku. Je tiež kontraindikovaný pre tehotné a dojčiace matky. Ďalšou dôležitou zložkou kapsuly REVITAZELLEN je extrakt z listov Ginkgo biloba. Extrakt obsahuje flavonoidy a terpény, vrátane zlúčeniny nazývanej ginkozid. Hlavnou úlohou flavonoidov je neutralizovať “voľné radikály”, zatiaľ čo terpény zabraňujú adhézii krvných doštičiek a významne zlepšujú cirkuláciu krvi v kapilárach mozgu. Existuje tiež niekoľko farmaceutických výrobkov na zlepšenie cirkulácie krvi v mozgu, ktoré obsahujú Ginkgo extrakt. Farmakologické pokusy potvrdili významné zlepšenie stavu pacientov so závratmi, poruchami sluchu, hučaním v ušiach alebo nepohodlím, ako aj zlepšenie pamäti a pozornosti pri podávaní správneho množstva extraktu z Ginkgo.  Ginkgo extrakt môže byť vhodný na odstránenie problémov súvisiacich so zúžením tepien dolných končatín, alebo zápalu ciev spôsobených fajčením, liečbu diabetického vredu nôh, alebo cerebrovaskulárnych porúch súvisiacich s vekom a na zmiernenie symptómov.

Zelená riasa Spirulina, ďalšia dôležitá zložka kapsuly REVITAZELLEN, má pozitívny vplyv na takmer všetky telesné funkcie. Podľa štúdie publikovanej v časopise Journal of Nutraceutical Functional Medical Foods v roku 2001, Spirulina môže byť užitočná pre ľudí s respiračnými problémami, ako sú astma alebo alergická rinitída. MUDr. Yoshito Yamazaki, profesor na Univerzite medicíny a zubného lekárstva na University of Texas, tvrdí v klinickej správe, že Spirulina má priaznivý vplyv na určité očné ochorenia, ako je napríklad rozvoj šedého zákalu.

Diabetes 2. typu sa šíri ako epidémia v západnom svete. Zvyčajne sa vyskytuje nielen samostatne, ale aj typicky s takzvaným “metabolickým syndrómom”, vrátane obezity, hypertenzie a prevráteného cholesterolu. Spirulina má nasledujúce priaznivé účinky na diabetes:

 • Znižuje systémový zápal (inzulínová rezistencia s nízkym systémovým zápalom)
 • Má priaznivý vplyv na profil lipidov v krvi, znižuje hladiny triglyceridov v sére a zvyšuje ochranný cholesterol, hladiny HDL a znižuje hladinu cholesterolu, LDL.

Mnohé japonské štúdie ukázali, že Spirulina môže byť tiež použitá ako profylaxia a liečba tukovej pečene a cirhózy. Už len za jeden mesiac užívania Spiruliny mali zjavne pozitívne účinky. Po troch mesiacoch bol hlásený normálny stav. Podľa ďalšej štúdie boli porovnávané tri antioxidanty bohaté rastliny (brusnice, špenát a spirulina) na neuroprotektívne účinky. Spirulina sa ukázala ako najúčinnejšia, pravdepodobne vďaka svojej väzbovej schopnosti „voľných radikálov“ a protizápalovému účinku. Spirulina okrem toho znižuje adhéziu krvných doštičiek, čo tiež znižuje riziko tromboembolizmu, a mozgovej príhody.

Ďalšou zložkou kapsuly REVITAZELLEN je Chróm (Cr). Chróm je zložkou GTF hypofýzy (faktor tolerancie glukózy). GTF kontroluje hladinu cukru v krvi inzulínom, čo je dôležité pre normálnu hladinu energie v tele. Chróm sa tiež podieľa na normálnom metabolizme makroživín.

Kapsula REVITAZELLEN obsahuje aj Horčík ( Mg ). Horčík je nevyhnutný pre správnu funkciu svalov, udržiavanie rovnováhy elektrolytov tela, normálne fungovanie nervového systému, udržiavanie normálnych psychologických funkcií, udržiavanie normálneho stavu kostí a zubov a správne fungovanie metabolických procesov produkujúcich energiu.

ANTIOXAN & REVITAZELLEN
Výživové doplnky vyrobené na prírodnej báze, z rastlinných výťažkov, minerálnych látok, bez pridaného cukru, laktózy a konzervantov.

Receptúra vypracovaná ZiaPharma Swiss GmbH pod kontrolou Simec AG, ktorý je oficiálnym členom Association of Swiss Laboratories
Suroviny použité pri výrobe našich výživových doplnkov pochádzajú výhradne z oblastí panensky nedotknutej prírody.
Kontrola zdroja pôvodu lokality pre pestovanie bylín, je zárukou najvyššej kvality a čistoty finálnych výrobkov.