ANTIOXAN & BRONTOX

ŽIVOT JE KRÁSNY BEZ ALERGIE

výživový doplnok

antioxan

Fungovanie ľudského tela, podobne ako všetkých živých organizmov, sa uskutočňuje prostredníctvom série biochemických reakcií. Biochemické reakcie sa na rozdiel od normálnych chemických reakcií vykonávajú pri prísne kontrolovaných teplotách a tlakoch (v ľudskom tele sú to 36,5 – 37,0 stupňov Celzia a atmosférický tlak 1 atm). Za týchto okolností je dôležitá úloha “katalyzátorov” v našom tele, enzýmov, ktoré umožňujú, aby sa biochemické reakcie vyskytovali v takých teplotných a tlakových podmienkach. Avšak enzymatické biochemické reakcie často produkujú vedľajšie produkty. Tieto takzvané “voľné radikály” sú chemické zlúčeniny, ktoré obsahujú voľné elektróny na vonkajšom elektrónovom obale svojich molekúl a preto majú extrémne silné oxidačné vlastnosti. V dôsledku toho môžu poškodiť bunkové genetické informácie a zložky buniek a tkanív. Mnohí odborníci sa domnievajú, že väčšina rakovinových ochorení je spôsobená “voľnými radikálmi”.

Existujú látky (chemické alebo prírodné), ktoré majú redukčné vlastnosti, tzv. “antioxidačné” vlastnosti. Tieto látky, ak sú konzumované v správnom množstve, sú schopné redukovať oxidačný účinok “voľných radikálov” a prípadne im úplne zabránia poškodzovať bunky a tkanivá.

Účinné látky ANTIOXANU boli vybrané tak, aby spĺňali túto výzvu tým, že majú silný antioxidačný účinok. Vitamín C (kyselina L-askorbová) je jedným z najznámejších a najsilnejších prírodných antioxidantov. Maďarský vedec Albert Szentgyörgyi získal v roku 1935 Nobelovu cenu za jeho objav a objasnenie jeho účinkov v tele. Vitamín C účinne neutralizuje „voľné radikály“ a tiež posilňuje imunitný systém. Pomáha udržiavať normálny stav ciev, prispieva k normálnym metabolickým procesom produkujúcim energiu a normálnemu fungovaniu nervového systému. Prispieva k zníženiu únavy a vyčerpanosti a pomáha vstrebávať železo potrebné na tvorbu krvi (hematopoézu) z našej stravy.

Selén je tiež veľmi dôležitým minerálnym antioxidantom. Prispieva k ochrane buniek pred antioxidačným stresom, posilňuje imunitný systém a prispieva k normálnemu fungovaniu štítnej žľazy, čo je dôležitá podmienka pre správne zásobovanie organizmu energiou.

Koenzým Q10 je takzvaná molekula akceptora elektrónov, ktorá zohráva ústrednú úlohu v procesoch tvorby energie v tele, nazývaných terminálna oxidácia. Vďaka svojim silným antioxidačným vlastnostiam hrá dôležitú úlohu pri neutralizácii “voľných radikálov” produkovaných výrobou energie.

V prírode existujú rastliny, ktoré obsahujú vysoké hladiny antioxidačných zlúčenín nazývaných polyfenoly. Je to zberný názov, ktorý obsahuje mnoho antioxidačných účinných látok. Napríklad v ANTIOXANE nachádzajúci sa extrakt z hroznových semien Réva vinná (Vitis vinifera) obsahuje proanthocyanidín a zlúčeninu nazývanú resveratrol, ktorá sa ukázala ako užitočná pri kontrole “voľných radikálov” na základe mnohých vedeckých štúdií. Anthokyanidíny nachádzajúce sa v Brusnici veľkoplodej (Vaccinium macrocarpon) sú tiež dobrými antioxidačnými zlúčeninami.

Ďalšou dôležitou zložkou ANTIOXANU je rastlina nazývaná „Zlatý koreň” Rozchodnica ružová (Rhodiola rosea). Táto rastlina, ktorá sa nachádza v ťažko prístupných horách Severnej Číny a Južnej Sibíri (nachádzajúcich sa len tu vo svete) a u bývalých čínskych cisárov, bola natoľko cenená pre svoju liečivú moc, že hmotnosť zozbieraných korienkov vyvažovali zlatom . Odtiaľto pochádza  názov rastliny.

„Zlatý koreň” je tzv. adaptogénna bylina, čo znamená:

 • zaručené, že je netoxický pre naše telo,
 • má trvalý normalizačný účinok na psychologické funkcie jednotlivca,
 • normalizuje telesné funkcie bez ohľadu na existujúce patologické stavy, to znamená, že je schopný „rozpoznať“ nedostatočné procesy v tele a „nasmerovať“ ich na správnu cestu.

V bývalom Sovietskom zväze, v meste Ural v Tomsku, sa tajný výskumný ústav zaoberal výskumom a účinkami „Zlatého koreňa”. Vtedajší sovietski stranícki vodcovia, ktorí neboli len mladí, mali vďaka priaznivým účinkom Zlatých koreňov omnoho lepší fyzický a duševný stav ako ich rovesníci. Na základe viac ako 30 rokov výskumu sa po nespočetných  klinických štúdiách zistilo, že „Zlatý koreň”:

 • má silný antistresový účinok
 • kontroluje srdcovú frekvenciu
 • chráni srdce pred škodlivými účinkami
 • posilňuje imunitný systém
 • zlepšuje účinnosť rozpoznávania imunitného systému “cudzieho tela” (zničenie počiatočných rakovinových ohnísk)
 • zlepšuje fyzický výkon
 • zlepšuje mentálne funkcie (učenie, myslenie)
 • harmonizuje sexuálne funkcie u oboch pohlaví
 • reguluje hladinu cukru v krvi
 • chráni pečeň
 • silný antioxidant
 • zabraňuje nástupu starnutia a ochorení

Nie je náhoda, že v oblastiach Južnej Sibíri, kde ľudia pravidelne konzumujú čaj z Rhodioly, je prevalencia (prevaha) ľudí starších ako 100 rokov oveľa vyššia ako v iných častiach sveta.

Ďalšou dôležitou rastlinnou zložkou ANTIOXANU je extrakt z listov Ginkgo biloba.  Je to takzvaná “živá fosília”, ktorá už žila na Zemi pred 270 miliónmi rokov, v čase, keď Zem bola obývaná dinosaurami. Jeho extrakt obsahuje silné prírodné antioxidanty, flavonoidy a terpény a obsahuje látku ginkoside. Hlavnou úlohou flavonoidov je neutralizovať „voľné radikály“, zatiaľ čo terpény zabraňujú zrážaniu krvi a tým významne zlepšujú cirkuláciu krvi v kapilárach mozgu. Podľa farmakologických pokusov významne zlepšili stav pacientov so závratmi, poruchami sluchu, hučaním v ušiach a celkovým nepohodlím, ako aj zlepšili pamäť a pozornosť. Ginkgo extrakt môže byť vhodný na ošetrenie zúžených tepien dolných končatín, alebo na zníženie zápalov ciev spôsobených fajčením, liečbu diabetického vredu, alebo vekom prichádzajúcich problémov s poruchami cirkulácie krvi v mozgu, na zmiernenie symptómov a na potlačenie Alzheimerovej choroby.  ANTIOXAN obsahuje aj extrakt indického pôvodu z ovocia Garcinia mangostana. Okrem silných antioxidačných polyfenylov obsahuje aj HCA (kyselina hydroxy-citrónová), ktorá ďalej posilňuje antioxidačný účinok polyfenolov.

výživový doplnok

Brontox

Počas  studenej zimy a skorých jarných období sa vyskytujú u ľudí časté problémy, ochorenia horných dýchacích ciest, spôsobené rôznymi baktériami alebo vírusmi. V takomto prípade každý zvyčajne navštívi lekára, ktorý väčšinou navrhne liečbu antibiotikami. Antibiotiká síce účinne zabíjajú baktérie, ktoré spôsobujú ochorenia horných dýchacích ciest, ale napríklad. na bolesť hrdla a hrudníka sú neúčinné. A ich nepríjemný “vedľajší účinok” je, že ničia črevnú flóru, ktorá je zodpovedná za efektívne fungovanie imunitného systému a tým sa ďalej oslabuje už aj tak slabý imunitný systém. Avšak v prírode je možné nájsť bylinky, ktoré sa používali tisíce rokov a aj dodnes sa používajú na liečbu infekcií horných dýchacích ciest.

BRONTOX obsahuje bylinnú kombináciu, ktorá ponúka riešenie pre tých, ktorí nechcú brať antibiotiká v prípade problémov s hornými dýchacími cestami.

Jednou zo zložiek kapsuly BRONTOX je extrakt z listov stromu Eukalyptus (Eucalyptus pulverulenta). V Austrálii je odvar z listov stromu eukalyptu používaný domorodými obyvateľmi na liečbu  bolestí v krku, pre jeho anti-infekčné, antivírusové a antibakteriálne vlastnosti. Eukalyptový čaj má tiež antipyretický účinok – znižuje horúčku. Esenciálne oleje v listoch spôsobujú prekrvenie dutín čela a nosa, čím pomáhajú uvoľňovať dýchacie cesty. Má dobrý účinok aj na zmiernenie dýchavičnosti a dusenia sa pri astmatických záchvatoch. Uvoľňuje sekréciu pľúc a hlienu s dobrou účinnosťou, takže je tiež základnou zložkou mnohých cukríkov proti kašľu. Testy na zvieratách v Rusku ukázali, že môže zabiť aj vírusy chrípky. Jeho baktericídna schopnosť pomáha predchádzať bakteriálnej bronchitíde, častej komplikácii prechladnutia a chrípky.

Ďalšou zložkou kapsuly BRONTOX je tradičný rastlinný extrakt z Dúšky tymiánovej (Thymus vulgaris). Používa sa už celé stáročia na liečbu nachladnutia, kašľa, bolesti v krku a iných respiračných ochorení, na liečbu žihľavky. Bol používaný aj ako náhrada antibiotík, používaný proti infekciám, najmä počas epidémií. Pred objavením sa chladničiek bolo mäso často zabalené do tymiánu, aby ho chránilo pred infekciou a hnilobným procesom.

Dnešná veda tiež uznáva jeho antiseptické účinky, účinky na vykašliavanie a uvoľňovanie slizníc, ako aj antikonvulzívum – prostriedok na potlačenie kašľa. Môže tiež pomôcť pri astme emfyzéme

(rozdutie pľúc), bronchodilatácii (chronické zápalové ochorenie dýchacích ciest) a chronickej bronchitíde u fajčiarov. Tymián je ideálny pre liečbu detí a najvhodnejšie formy podania pre ne sú kvapky a sirupy bez alkoholu a cukru.

Esenciálny olej tymiánu obsahuje tymol (bielu kryštalickú látku s príjemnou arómou a silnými antiseptickými vlastnosťami) a karvakol (zvyšuje chuť do jedla a napomáha tráveniu, má protizápalové účinky a mierne diuretické-močopudné účinky),  sú to farmaceuticky dôležité zlúčeniny. Vďaka svojim antibakteriálnym a antivírusovým účinkom sa môže úspešne aplikovať na komplementárnu liečbu rôznych vírusových a chrípkových ochorení. V minulosti bol tymián použitý ako prírodné antibiotikum. Okrem svojich dezinfekčných vlastností má táto rastlina  tiež účinok na uvoľňovanie hlienov a ich vykašliavanie. Tlmí kašeľ a uvoľňuje kŕče.

Ďalšou zložkou kapsuly BRONTOX je extrakt z listu Šalvie lekárskej (Salvia officinalis). Je známa hlavne ako bylina používaná pri príprave jedál, hoci je jednou z najstarších známych liečivých bylín. Na toto poukazuje aj jej názov  Salvia, čo znamená “liečiť”. Časté príznaky nachladnutia sú bolesť a nepríjemné škrabanie v krku, nádcha aj prvým príznakom angíny. To je zvyčajne spôsobené vírusom, ale môže to byť spôsobené aj baktériami. Keďže esenciálny olej obsiahnutý v šalvii má antiseptické, antibakteriálne a protizápalové účinky, je vhodný na liečenie  zachrípnutia a bolesi hrdla.

Vďaka svojmu protizápalovému a antiseptickému účinku priaznivo pôsobí na zápaly ústnej dutiny, znižuje krvácanie ďasien a vďaka svojmu obsahu trieslovín má sťahujúci a hemostatický účinok,  odstraňuje nepríjemný zápach v ústach a plesne.

Štvrtou zložkou kapsuly BRONTOX je extrakt z plodov a semien Bazy čiernej (Sambucus nigra). Liečivá sila Bazy čiernej je známa už veľmi dlho. V minulosti boli využívané všetky jej časti od koreňov, kôry až po listy. Ak sa pozrieme na rozsah tradičných spôsobov použitia, nezdá sa, že by bolo prehnané povedať, že strom bazy bol lekárňou chudobných ľudí. Dnešné použitie sa obmedzuje takmer výlučne na čaj vyrobený zo sušených kvetov alebo z tmavofialových bobúľ. Počas zimného obdobia je na prechladnutie vynikajúci čaj z Bazy čiernej, ktorý má vynikajúce antivírusové vlastnosti napomáha poteniu, potláča kašeľ. Nedávny výskum potvrdil jej vplyv na posilňovanie imunitného systému, čistenie krvi, analgetické, protizápalové, antiemetické, emetické, expektorančné, exfoliačné, tuberkulózne (TBC) a iné účinky. Samozrejme s rastlinou narábame  opatrne, pretože väčšina častí rastliny sú viac či menej toxické,  s výnimkou kvetov a ovocia. Vzhľadom k tomu, že Baza čierna je diuretikum (močopudné vlastnosti), môže byť použitá aj pre zníženie  vysokého krvného tlaku a opuchu nôh. Ovocie bazy má analgetický účinok a pri užití spoločne s ďalšími bylinkami (Mäta pieporná, tymián) zmierňuje migrénové bolesti hlavy.

ANTIOXAN & BRONTOX
Výživové doplnky vyrobené na prírodnej báze, z rastlinných výťažkov, minerálnych látok, bez pridaného cukru, laktózy a konzervantov.

Receptúra vypracovaná ZiaPharma Swiss GmbH pod kontrolou Simec AG, ktorý je oficiálnym členom Association of Swiss Laboratories
Suroviny použité pri výrobe našich výživových doplnkov pochádzajú výhradne z oblastí panensky nedotknutej prírody.
Kontrola zdroja pôvodu lokality pre pestovanie bylín, je zárukou najvyššej kvality a čistoty finálnych výrobkov.